top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • Youtube

A Gyula ellen búcsúzunk a Béke tértől

Nem a legkönnyebb ellenfél jutott a Csepel SC felnőtt labdarúgóinak a tavasz utolsó hazai bajnoki mérkőzésén, ahol a mindig stabil és élbolyban vitézkedő Gyulai Termál FC együttese vár a mieinkre. Május 17-én több klubszempontból is fontos dátumon látjuk vendégül a Békés megyeieket.

Mindenekelőtt meg kell jegyezni, hogy a két csapat szurkolótábora meglehetősen jó viszonyt ápol egymással, ami a mai világban kitüntetett dolognak számít. Amikor legutóbb a gyulaiak a Béke téren jártak, remek hangulatú közös faültetésre is sor került, amit többek közt klubunk egyik legendája, Gálhidi György is megtisztelt tevékeny részvételével... Azóta a bajnokságban már vendégként is szerepeltünk Gyulán, ahol tavaly ősszel Halácsi Fülöp Mirkó találatával nem kis meglepetésre mindhárom pontot elhoztuk Csepelre.

A gyulai együttes az elmúlt fordulóban vereséget szenvedett monori riválisától, így gyakorlatilag kiszállt a bajnoki címért folyó versenyfutásból, azonban minden esélyük megvan arra, hogy éremmel fejezzék be a bajnokságot. Ennek szellemében a fürdővárosiak ezúttal sem jelentenek számunkra könnyen megugorható akadályt, idegenben 8-3-3 a mérlegük. Csupán az ESMTK, a III. Kerület és a Monor tudta őket mattolni, a Vasas II, a Dabas és a Szeged-Csanád II pedig pontokat rabolt tőlük.

A Gyula tehát harcban van a dobogó harmadik fokáért, mi pedig a bajnokság 5. helyét sem látjuk kilátástalannak, így jó kis mérkőzésre van kilátás vasárnap délután. A mérkőzést megelőzően Tóth II Józsefről az Aranycsapat csepeli futballistájáról is megemlékezünk 97. születésnapja alkalmából, míg Fábián Sára Ráhelt a Csepel TC sportlövő szakosztályának kiválóságát újonnan nyert két Európa-bajnoki ezüstérme okán köszöntjük majd.


A találkozón hazai közönségétől búcsúzik majd Bencze Márton, aki így nyilatkozott a mérkőzés előtt:

-Szerintem az idei szezonra egy nagyon jó kis csapat kovácsolódott össze, ami szerintem szemmel és a megszerzett bajnoki pontokon is látható, akár a kívülállók számára is. Ezt a formát a befejezésre is igyekszünk átmenteni.

-A felkészüléskor számítottál erre az eredményre, illetve hogy látod a saját teljesítményedet?

-Szerintem mindenki aláírta volna a jelenlegi helyezést és a formánkat is, ha előzetesen kellett volna ezt prognosztizálni, de bevallom őszintén, hogy én nem számítottam erre... Nekem személy szerint nagyon érdekes szezonom volt, amolyan "középvédőt" kezdtem el játszani a csapatban, ami nagyon izgalmas és új szerepkör volt a számomra, ami őszintén szólva tetszett is nekem ebben a második félévben. Sajnos előtte sérüléssel bajlódtam, de összességében nem panaszkodhatom a szezonra.

-Szurkolóink korábban azt szokták meg, hogy Bencze Marci elöl nyargal, de mostanság hátul láthatunk a csapatban, hogy éled ezt meg?

-Nagyon is jól! Úgy érzem a felelősség kicsit nagyobb, a hibák kicsit kevésbé férnek bele, egy rossz átvétel nagyobb kockázatokkal jár, de többet találkozom a labdával, és talán hátul már többet is tudok segíteni a csapatnak.

-Kémeim azt jelentették, hogy valamiért a vasárnapi meccs különösen fontos lesz számodra...

-Igen, jól értesültél. Úgy döntöttem, hogy abbahagyom a futballt, már ami ezt a szintet illeti...Ez lesz az utolsó hazai mérkőzésem. Ami viszont az előttünk álló meccset illeti: nagyon jó összecsapásra számítok, ellenfelünk nagyon jó, ősszel már sikerült borsot törnünk az orruk alá, amit most vasárnap is szeretnénk majd megismételni!

Comments


bottom of page