top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • Youtube

A Szeged otthonában kell helytállnunk

Bizonyára nem lesz könnyű dolga a Csepel SC felnőtt labdarúgóinak,akik vasárnap délután a napfény városában Szegeden lépnek pályára,mégpedig abban a reményben, hogy sikerül visszavágni az őszi csepeli vereségért a Szeged VSE együttesének.

A házigazda SZVSE az előző fordulóban majdnem kibabrált a listavezető Monorral idegenben, a Pest megyeiek egy 9 gólos összecsapáson a 90. percben szerzett góllal tudták a maguk javára fordítani és 5:4-re megnyerni a találkozót.

Hazai környezetben a dél-alföldiek mérlege 5-3-5-öt mutat, a Vasas FC II-t 2:0-ra, a III. Kerületet 3:1-re, a Monort 4:1-re, a Dabast 3:2-re, a Tiszaföldvárt pedig 2:1-re múlták felül. Ponttal távozott tőlük a Honvéd II (2:2), a Dunaharaszti MTK (2:2) és a Hódmezővásárhely is (1:1). Akik viszont örömmel hagyták el a Szegedi Vasutas sporttelepét: a Martfű (0:1), a Békéscsaba II (0:1), az ESMTK (0:2), a Gyula (0:4) és nem kis meglepetésre a BKV Előre, akik 5:1 arányban tudtak győzni Szegeden.

Ebből is látszik, hogy meglehetősen hektikus a piros-kék egylet szereplése, mert igazi nagy halak is a horgukra akadtak, ugyanakkor képesek voltak a kiesésért küzdő egylettől is kikapni. A csapat legjobb góllövői a 32 esztendős Amariutei Sorin- Ionut, aki eddig 10 góllal terhelte meg ellenfeleik hálóját, de nem árt odafigyelni az ugyancsak 10 gólos Dobronoky Viktorra, aki a legutóbbi fordulóban a Monor kapuját háromszor is bevette.

A két csapat őszi összecsapásán is Amariutei Sorin- Ionut gólja döntött a 78. percig gól nélküli döntetlenre álló összecsapáson, ahol 6 sárga lapos figyelmeztetés is született, de sajnos csepeli gól nem...

A Csepel SC labdarúgói -bár nyögvenyelősen indult- hat gólt rúgva (és kettőt kapva) küldték haza a kiesés elől menekülő Martfű együttesét és így 6 pontra meg tudtak lépni a közvetlen üldöző Dunaharaszti elől a 6. helyet pozicionálva. Idegenbeli mérlegünk nem a legkedvezőbb idáig, 5-2-6, ami azt jelenti, hogy volna még min javítani ahhoz, hogy egalizáljuk a győzelmeink és a vereségeink számát, illetve egy jó eredménnyel feledtessük az őszi fiaskót.

A Szegedi VSE - Csepel SC bajnoki mérkőzés 2026 május 10-én vasárnap lesz Szegeden a Szegedi Vasutas SE Sporttelepen 17 órakor, a találkozót Maml Zoltán vezeti majd, partjelzőként Pavlovics András és Balogh Bence lesznek a segítségére.

Comments


bottom of page