"Büszkeséget érzek"- Németh Zoli búcsúzik
- legradigabor
- 15 hours ago
- 2 min read
A Csepel SC felnőtt futballistái nekiláttak a nyári felkészülésnek, az első tréningen az előző bajnokság kerete nagyjából teljes létszámban jelen volt, de persze akadtak hiányzók is, köztük olyanok, akik már nem térnek vissza a csapathoz. Németh Zoltán is közéjük tartozik, aki évtizedet meghaladóan (kék- piros nevelésűként) meghatározó tagja volt csapatunknak.

A 29 éves támadó, pályafutását -édesapja nyomdokaiba lépve - Csepelen kezdte és kisebb-nagyobb kitérők után mindig "hazatalált" Szigetországba. Az MLSZ statisztikák szerint 499 mérkőzés alatt 357 gólt szerzett, Csepelen kívül megfordult az UTE (ifi), az ESMTK, és a Törtel csapataiban is.
-Eljött a végleges búcsú pillanata, mit érzel most, amikor hivatalosan is lezárul a játékos pályafutásod?
-Az NB III- as focitól elköszönök, de a klubtól semmiképp nem tervezek búcsút venni, hogy milyen formában marad meg a kötődés az a jövő zenéje... Szurkolóként mindenképp támogatni fogom a csapatot. Mit érzek? Elsősorban büszkeséget... Hiszen azt a klubot képviselhettem, ahol elkezdtem a focit, azt a kerületet ahol felnőttem és ahol ma is élek.
-Melyik volt pályafutásod legszebb pillanata kék-piros színekben, van olyan mérkőzés vagy gól, amely örökre különleges helyet foglal el a szívedben?
-Amikor sok év után megnyertük a MLSZ Budapest-bajnokságának I. osztályát, majd azt követően az osztályozót. A szurkolók és mi is nagyon vártuk már azt a pillanatot, a mérkőzés utáni közös ünneplés pedig felejthetetlen maradt a mai napig! Különleges a Budapest Kupa döntője, amit Pásztor Peti góljával nyertünk meg, ez volt az első nagyobb siker amit átéltem Csepelen.

-Mi volt a legnehezebb időszak a pályafutásod során, és hogyan sikerült túljutnod rajta?
-Az elmúlt másfél évben sajnos végig sérülésekkel bajlódtam, amit elég nehezen viseltem, de a csapat és a stáb végig támogatott, emellett lehetőséget kaptam hogy kipróbálhassam magam edzőként is, így annak ellenére hogy a pályán nem tudtam segíteni a csapatot, a mindennapokban részese tudtam maradni a csapat életének, amiért nagyon hálás vagyok.
-Mire vagy a legbüszkébb, ha visszatekintesz az itt eltöltött évekre illetve mit üzensz azoknak a fiataloknak, akik most kezdik a pályafutásukat a Csepel SC utánpótlásában?
-A legbüszkébb arra, hogy aktív részese lehettem a Csepel visszajuttatásának NB III- ba
Az üzenetem pedig az lenne, hogy a példa itt van előttük, rengeteg saját nevelésű játékos mutatkozott be idén is a felnőtt csapatban, érdemes kitartónak lenni és edzeni mert a lehetőség mindenki előtt adott!
-Mit jelentettek számodra a csepeli szurkolók az évek során, hogyan szeretnéd, hogy emlékezzenek rád?
-Minden pillanatban a csapat mellett állnak, szó szerint együtt sírtunk, együtt nevettünk, különleges érzés volt ilyen szurkolótábor előtt játszani, bízom benne hogy sikerült pozitív képet kialakítani magamról.
Köszönök mindent és további sok sikert kívánok mindenkinek!💙❤️
Mi is köszönjük Zoli, minden jót neked!
Lejegyezte: Légrádi Gábor




















Comments