top of page

Sportlövészet: Fábián Sára olimpiai kvótát szerzett!

Hosszú kihagyást követően ismét csepeli sportoló szerzett olimpiai kvótát Magyarországnak.

Az azerbajdzsáni Bakuban rendezett ISSF (Nemzetközi Sportlövő Szövetség) felnőtt világbajnokságon Fábián Sára a Csepel Lövész Egylet sportolója eredményes szereplésével kiharcolta hazánknak a kvótát a 2024-es párizsi olimpiára. A 10m-es női légpisztoly versenyszámban az alapversenyből 578 körös eredménnyel a 7. helyen került döntőbe, ahol kiválóan teljesített, többször is dobogós helyen állt, végül pedig a 4. helyen végzett, ami olimpiai kvótát ér!

A magyar női pisztolyos csapat (Fábián Sára (Csepel LE), Major Veronika (Keszthelyi Erdész LK), Jákó Miriam (Cél-Tudat SE) pedig az előkelő 2. helyen zárta a viadalt 1726 körös teljesítménnyel. A győztes kínaiak 1728 kört lőttek, Irán lett a harmadik 1724 körrel. Fontos megjegyezni, hogy Fábián Sára egyéni kvótája nem személyesen neki, hanem Magyarországnak szól, ahhoz hogy Deme Zoltán tanítványa képviselhesse a piros-fehér-zöld színeket jövőre Párizsban még sok-sok világversenyen kell szerepelnie, ahhoz, hogy előrébb kerüljön a ranglistákon, ugyanis a szabályok szerint azok alapján osztják fel a megszerzett kvótákat.