top of page

Fájó vereség a Béke téren

Updated: Feb 22, 2023

Bár ez előjelek nem voltak rosszak és a reggeli ködös, borongós időjárás is szebbre fordult, végül mégsem akadt sok okunk az örömre vasárnap délután Csepelen. Az évek óta stabil háttérrel rendelkező és jó teljesítményt nyújtó Unione FC az utolsó percekben szerzett góllal elvitte mindhárom pontot a Béke téri stadionból, amivel sajnos lépéshátrányba kerültünk riválisainkkal szemben.

Csepel – Unione FC 1:2 (1:1)

Csepel stadion, Jv.: Horváth János (Újhelyi Norbert, Szuhodovszki Dávid)

Kiállítva: Mészáros László ’58

Lázok János: "A meccsen a hozzáállással és a koncentrációval teljes mértékben elégedett voltam, aki látta a találkozót, az első félidőben jobbak voltunk, mint az Unione. Sajnos itt jön be, hogy a futballban mennyit számít a szerencse, ami nem áll mellettünk immáron két mérkőzés óta… Megint helyzet nélkül kaptunk ki, de a futball már csak ilyen. Mészáros László mozdulata valóban piros lapot érdemelt, ebben csak azt sajnálom, hogy győztes szituációban valóban ezt a megoldást kell választani, ám ha nem állunk nyerésre, el kell engedni a csatárt, aki vagy berúgja vagy kihagyja, de legalább 11 a 11 ellen megyünk tovább. Mészáros Laci úgy döntött, hogy mindenáron megakadályozza a csatárt a gólszerzésben, amiért nem lehet őt hibáztatni, abban az adott pillanatban szerinte ez volt a legjobb döntés. Tapasztalatból mondom, hogy legközelebb inkább szabálytalanság nélkül kell megoldani az ilyen szituációt. A jövő héten újabb kemény meccs elé nézünk, amire ugyanúgy készülünk, mint ezekre a találkozókra, ilyenkor már nem szabad változtatni nagyon. Itt a BLSZ I. osztályában, amint azt én is megismerhettem, nagyon fontosak a rangadók, illetve a riválisok elleni eredmények, melyekből nem mi jöttünk ki jól, nem volt szerencsénk. A jövő héten alkalmunk nyílik még a javításra és arra, hogy ne teljes mértékben szakadjunk le riválisainktól, mindent meg fogunk tenni ennek érdekében."