Itthon kell begyűjteni az újabb három pontot
- legradigabor
- Mar 27
- 1 min read
Updated: Mar 29
Nem sok hiányzott ahhoz, hogy a Csepel SC felnőtt futballcsapata megőrizze tavaszi veretlenségét az előző hétvégén, ám végül a Monor otthon tartotta mindhárom pontot. Ez azt jelenti, hogy most vasárnap a Békéscsaba II ellen kell kijavítani a csorbát.

A "csaba" első csapata az NB II-ben próbál megkapaszkodni, ahol a 13. helyen állnak, így érthetően elsősorban rájuk fókuszálnak a viharsarokban, a második csapat pedig az NB III Dél- keleti csoportjában ugyancsak a 13. pozíciót foglalja el.
A lila-fehérek mérlege 6-2-13, melyből idegenben 4-1-5-ös mutatót produkáltak. Otthonuktól távol a Szegedi VSE (0:1), a Honvéd II (0:1), a Martfű (1:2) és a Tiszaföldvár (0:2) vendégeként bizonyultak jobbnak házigazdáiknál, míg az élbolyban harcoló ESMTK látogatójaként nem kis meglepetésre 1:1-es döntetlent tudtak kiharcolni tavaly októberben. Ötször mattolták őket, melyek közül a legnagyobb zakót a BKV Előre (5:1) és a Hódmezővásárhely (5:0) mérte rájuk. A legutóbbi játéknapon a Gyulát fogadták, akik meglehetősen barátságtalan látogatóknak bizonyultak és egy ötöst gurítva vitték el a három pontot Békés vármegyéből. A mieink a Monortól elszenvedett (vállalható) vereséget követően egy helyet hátrébb léptek a tabellán, ahol most a 6. helyen állnak a meglehetősen sűrű középmezőnyben, egy győzelemmel azonban ismét stabilizálhatnák pozíciójukat.
A válogatott mérkőzések miatti szünet okán a csabaiak első csapata nem lép pályára a hétvégén, így nem árt óvatosnak lenni ellenük, ugyanis megjósolhatatlan hány visszajátszóval érkeznek a fővárosba a lila-fehérek. Ettől függetlenül egyértelmű cél a győzelem és az újabb három pont begyűjtése, melyhez ezúttal is számítunk lelkes szurkolóink segítségére!
A Csepel SC - Békéscsaba 1912 Előre II összecsapás 2026. március 29-án vasárnap 16 órakor veszi kezdetét a Béke téri stadionban, a mérkőzést Pázsi Máté vezeti majd, kinek munkáját Nagy Barnabás és Burján István segítik partjelzőként.




Comments