top of page

Két csepeli érem az Egyetemi Világjátékokon

A kínai Chengdu adott otthont az eredetileg 2021-ben rendezett Egyetemi Világjátékoknak, amit 2023 július 28. és augusztus 8. között pótoltak. A Csepel Lövész Egyletből Fábián Sára, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem hallgatójaként vett részt a megmérettetésen, ahonnan nem kevesebb, mint két éremmel tért haza.

A magyar küldöttség összesen három érmet szerzett (2 egyéni és 1 csapatérem), melyből Sára két egyéni éremmel járult hozzá a magyar csapat sikeréhez. A csepeli sportoló mindkét érmét olimpiai versenyszámban szerezte, 10m légpisztoly és 25m sportpisztolyos versenyszámban. Légpisztoly versenyszámban 579 körös egyéni csúccsal első helyen került a nyolc fős döntőbe, ahol megszerezte első egyéni érmét a világjátékokon. A 25m sportpisztoly versenyszám alapversenyéből a 7. helyen 576 körrel jutott tovább az ugyancsak nyolc fős döntőbe, ahol 4x -es szétlövést követően, a szétlövéseket megnyerve az előkelő II. helyen végzett. Ez azt is jelentette, hogy Deme Zoltán tanítványa a magyar delegáció legeredményesebb versenyzőjeként fejezte be az Egyetemi Világjátékokat.