top of page
  • Instagram
  • Facebook
  • Youtube

Sportlövő EB: csapat ezüst és egyéni 5. hely

Javában zajlik a horvátországi Eszéken a tűzfegyveres 25 - 50 - 300 méteres felnőtt és junior Európa- bajnokság, ahol Fábián Sára Ráhel a Csepel TC sportlövője csapatban ezüst, míg egyéniben 5. helyet szerzett elő két versenynapján.

A kontinensviadal első magyar érme a nők 25 méter pisztoly számában a hagyományos csapatversenyben az 1749 körrel első franciák mögött a Major Veronika, Fábián Sára Ráhel, Jákó Miriam alkotta magyar hármas nevéhez fűződik, akik 1742 körrel a második helyen végeztek A német csapat lett a harmadik 1734 körrel.

Egyéniben, az olimpiai számban ketten is a nyolcas döntőbe jutottak: az olimpiai bronzérmes Major Veronika és Fábián Sára Ráhel is kiválóan lőtt, előbbi 587 körrel (293 pontban és 294 gyorsban) a második helyen, míg utóbbi 583 körrel (288 és 295) ötödikként jutott a fináléba, ahol még két francia, egy-egy német, lett, portugál és függetlenként induló orosz versenyző szerepelt.

A nők 25 méter pisztoly versenyszámában Sára a szétlövés után 18 találattal az ötödik, míg az olimpiai bronzérmes Major Veronika 12 találattal a hetedik helyen végzett. Előbbi versenyző a negyedik sorozatban került nagy hátrányba, míg utóbbi az ötödikben járt ugyanígy. Döntőbe jutásuk így is nagyszerű teljesítmény. Az aranyérmet a német Doreen Vennekamp nyerte meg 29 találattal. 


Forrás és fotó: hunshooting, Magyar Sportlövők Szövetsége

Comments


bottom of page