Évértékelő: szépen csillog az U19 ezüstje!
- legradigabor
- 4 minutes ago
- 2 min read
A Csepel SC utánpótlás korosztályai még javában nyári szüneten vannak, illetve a lelkesebbek táborokban, így van idő visszatekinteni a mögöttünk hagyott idényre. Az U19- el kezdjük, akik ezüstérmes helyen végeztek a bajnokságban.

Milyen célokat fogalmaztál meg a szezon elején, és ezek közül melyek teljesültek?
- Az értékelést két csoportra szeretném bontani: emberi és szakmai csoportra - kezdte a beszámolót Túri Dániel a csapat vezetőedzője. Mindig alapelvünk, hogy emberileg kifogástalan nevelést kapjanak a játékosok, ami teljes mértékben megjelent. A szezon elején a legfontosabb cél az volt, hogy a játékosoknak megteremtsük a lehetőségeket és kinyissuk azt a kaput ami a felnőtt csapathoz vezető út végén található. A mi esetünkben úgy gondolom ez nem csak "reménytáplálás" volt a játékosok felé hanem tényleges motiváció és lehetőség . Ami tény: ismét több játékosunk mutatkozott be a felnőtt csapatban, azaz teljesültnek vélem a célt.
-Hogyan értékelte a csapat bajnoki helyezését az előzetes elvárásokhoz képest?
- A csapat 2. helyezést ért el az MLSZ regionális bajnokságában. Azzal tisztában vagyok, hogy a játékosok számára fontosabb volt a bajnoki szereplés mint számomra. Jómagam a fejlődésüket figyelem, legfőképp emberileg és azt követően szakmailag. Az elsőben nincs hiányérzetem, a másik részben pedig hullámzónak mondanám, tekintve, hogy még mindig fiatalok.

-Mely eredményekre vagy a legbüszkébb a szezon során, mely mérkőzéseket vagy időszakokat tartod a legnagyobb csalódásnak?
- Akkor ki lehet maxolni a büszkeség szót, nos az nálam megtörtént! Nagyon értékes emberekké váltak a játékosaim és nyugodt lehetek afelől, hogy bárhova is vezessen az útjuk, emlékezni az itt elsajátítottakra. A szakmai résztvevő tekintve pedig biztató, hogy nagy létszámú játékos kapta meg a lehetőséget a felnőtt csapat edzésein. Engem személy szerint nagy büszkeséggel tölt el, hogy velünk együtt edzettek és játszottak. Csalásnak talán azokat a meccseket és edzéseket tartom, amit én elpazarolt időnek nevezek. Ha látom, hogy nem élik meg a pillanatot és valamiért kifogást keresnek arra, hogy éppen miért nem működik valami. Szerencsére erre nem akadt sok példa.
-Mely területeken fejlődött a legtöbbet a csapatban, milyen tényezők befolyásolják leginkább a csapat teljesítményét?
- Elsősorban az önállóságban és az önálló gondolkodásban. Ez a civil életben és a pályán is megmutatkozott. Sajnos a szokásosnál kisebb létszámmal tudtunk edzeni, mert a sport mellett szerencsére többen a tanulásban is jeleskednek, amiben sokszor támogattuk őket. Rajtuk kívül pedig számos futballistám a felnőtt csapat keretével készült, ami egy jóval kellemesebb gondot jelentett számomra.
-Mi az a három dolog, amit megőriznél a mostani szezonból?
-( Életre) nevelés, (szakmai )képzés, (érzelmi) támogatás.
A jégről:
- Az U19 ugye az utolsó utánpótlás korosztály egyesületünkben, ezért a játékosok javarészt kiöregszenek a korcsoportokból, így fontos dolog a pótlásuk, ami mindig nagy kihívás. Végezetül had mondjam el, hogy mérhetetlenül büszke vagyok a srácokra, még ha ez most kicsit szentimentálisnak is látszik, ám azt gondolom, fontos, hogy ezzel ők is és mindenki más tisztában legyenek.
Lejegyezte: Légrádi Gábor










Comments