top of page

Újabb győzelemmel kell kiszolgálnunk a hazai közönséget

A Csepel TC felnőtt labdarúgói ismét hazai publikum előtt léphetnek pályára április 22- én délután a Testvériség- Újpalota SE ellen. Ez kiváló alkalom lehet, hogy a két héttel ezelőtti csepeli csorbát kiköszörüljük.

Ősszel idegenben a Barátság Sporttelepen igencsak megszenvedtünk a győzelemért: ugyan Kristó Dominik megszerezte a vezetést számunkra, ám hat perc múlva már 1:1 állt az eredményjelzőn, ami sokáig nem is változott. Egészen a 70. percig kellett várni, mire Zsivoczky lövése utat talált a hazaiak kapujába, a 94. percben pedig ugyancsak az ő találatával alakult ki az 1:3-as végeredmény. Azóta a zöld-fehérek mutatója 6-7-10-re módosult, amivel jelenleg a 10. helyet foglalják el a tabellán. Tavasszal csak az ötödik fordulóban sikerült először nyerniük a Rákosmente otthonában (2:3), előtte kikaptak a Pestszentimre, az Ikarus és az Unione együttesétől is, az Issimo otthonában pedig döntetlenre végeztek. Azt követően a SZAC ellen szereztek egy pontot, majd a Gázgyárt verték idegenben (0:1), a legutóbbi fordulóban pedig fordulatos összecsapáson elcsentek egy pontot a REAC otthonából (2:2), amivel - valljuk be - nagy szolgálatot tettek nekünk. A vendégek szerepléséről összességében elmondható, hogy teljesen kiszámíthatatlan csapat, eredményeik azt tükrözik, hogy vannak egészen jó és gyengébb periódusaik. Nekünk ez utóbbiba kell őket taszítani ahhoz, hogy utólérjük magunkat, ugyanis a Pestszentimre elleni idegenbeli sikert követnie kell az újabbaknak ahhoz, hogy a végelszámolásnál tovább reménykedhessünk és természetesen ahhoz is, hogy szurkolóinkat a Béke téren méltó produkcióval jutalmazza a csapat. A Csepel – Testvériség-Újpalota bajnoki mérkőzés április 22- én, szombaton 17 órakor kezdődik a Csepel Stadionban, a játékvezető Kiss Gergő lesz, akinek Ferencz Máté és Apkó Tamás segíti majd a munkáját.