top of page

Csepelieket is díjaztak a MESZ ünnepségén

A Magyar Evezős Szövetség (MESZ) a Magyar Sportok Házában rendezte meg díjátadó gáláját, ahol a 2022- es évad legjobbjait jutalmazták, soraikban a Csepel Evezős Klub kiválóságaival. A március 23- án lezajlott programon az U23- as és ifjúsági korosztályú versenyzők a nemzetközileg jegyzett eredményeikért, a legifjabbaink a Sport XXI. versenysorozaton történt sikeres helytállásukért részesültek díjazásban, de került Csepelre az Év Edzője elismerésből is. Utóbbit Sinka Flóra kapta az utánpótlás nevelőedző kategóriában. Érdekes módját találta meg a szövetség annak, hogy ne csak díjakat, hanem motiváló üzeneteket is kapjanak a fiatal evezősök: videoüzenetben Francia Zsuzsanna magyar származású olimpiai bajnok amerikai evezős, Martin és Valent Sinkovic horvát evezős olimpiai, világ- és Európa- bajnok testvérpár, illetve Szilágyi Áron háromszoros olimpiai, kétszeres világ- és háromszoros Európa- bajnok kardvívó is köszöntötte a díjátadó gála részvevőit és jutalmazottjait.


Az alábbiakban a Csepel Evezős Klub díjazottai kategóriánként:


U23 - as korosztály:

Könnyűsúlyú Kettes: Boros Bálint és Czinege Tamás Európa-bajnoki cím, világbajnoki 4. hely

Normálsúlyú Kettes: Koncsik Dominik és Juhász Tamás: Európa-bajnoki 5. hely, világbajnoki 10. helyezés.

Az U23 csapatok edzője Ifj. Pergel László


Ifjúsági korosztály:

Kormányos Négyes: Gasztonyi Péter (GYAC), Shah Amír (GYAC), Boros Áron (GYAC), Szigeti Ferenc (CSEPEL) korm.: Tóth Dániel (GYAC) Európa-bajnoki 3. hely, Jeunesse Kupa 1.hely (a csapat edzője Alföldi Zoltán, GYAC)

Kormányos Négyes: Boros Olivér (CSEPEL), Zudor Marcell (CSEPEL), Geszti Attila (MTK), Dedeyan Narek (MTK) korm.: Majoros Nóra (CSEPEL) világbajnoki 5.hely

Kormányos Nélküli Négyes: Boros Olivér, Zudor Marcell, Kalmár Áron (SZOLNOK), Mészáros Levente (SZOLNOK) Európa-bajnoki 8. hely

Az ifjúsági csapatok edzője Ifj. Pergel László


Sport XXI. (tanuló korosztály):

Fiú Serdülő: Herbst Dániel 2. hely edzője Id. Pergel László

Fiú Tanuló T4: Kaluber Zénó 1. hely

Fiú Tanuló T3: Hubai Marcell 3. hely

Fiú Tanuló T1: Barta L. Szilárd 1. hely, Szabari Menyhért 3. hely

A tanuló versenyzők edzője Sinka Flóra

Év Edzője Díj Utánpótlás Nevelő Edző kategóriában: Sinka Flóra




28 views0 comments

Comments


bottom of page